Як немає двох однакових відбитків пальців, так немає двох людей, що сприймають світ 100% однаково. Когось більше «чіпляють» візуальні образи, іншого – те, що він чує, третій – те, що він відчуває кінчиками пальців. Виходячи з того, який канал інформації для людини важливіший, психологи можуть віднести її до візуалів, аудіалів, кінестетиків.
Мы-видим-в-других-лишь-свои-представления.
   Само собою, тип сприйняття впливає і на переваги в оформленні інтер’єру. Що добре для візуала, то аудіала або кінестетика буде тільки дратувати.
  Недостатньо продумати зовнішній вигляд і форму майбутніх меблів, які будуть вас оточувати досить довгий час, необхідно щоб оточення ще несло позитивний енергетичний посил.
   Тим, хто хоч трішки знайомий з фен-шуем відомо, що кімнату можна умовно поділити на ділянки – зони. Професійні психологи легко визначають тип особистості людини по розташуванню в кімнаті улюблених речей і меблів, улюбленим місцям, що відвідує людина найчастіше.
Всього психологи виділяють три зони в прямокутному просторі приміщення:
Інтимна зона розташовується рівно по центру і в кутах;
Соціальна зона знаходиться вздовж стін, не зачіпаючи кути приміщення;
Особистісний простір – решта місця, де відбуваються спілкування, контакти з близьким оточенням.
Інтер’єр підбирається відповідно до пріоритетів людей у ​​різних сферах.

    Не варто нехтувати порадами психологів, якщо ви вирішили придбати меблі, попередньо дізнавшись, до якого психотипу ви відноситесь.

  1. Аудіал

948b9a2ffb62d1fc89a347f2a16c0dee7924f6da Отримує основну інформацію через слух. Люблять дотримуватися одного певного стилю. Звертають увагу більше на функціональну сторону всіх речей, ніж естетичну.     Кольорові гами класичні, поєднання таких відтінків як сині з жовтим, темно-коричневі, бежеві, сірі, сталеві фіолетові. Аудіали досить стримані, що виявляється і в основному освітленні, яке рівномірне і розсіяне.
Аудіали схильні до колекціонування, їх кімнати прикрашають зібрання книг, ідеально організовані колекції метеликів, скляночок або черепашок.
  Аудіала в інтер’єрі порадують і заспокоять:

– ідеальний порядок,
-відсутність «сміття» і зайвих деталей,
-відсутність відволікаючих звуків.

Психологи радять аудіалам під час ремонту приділити особливу увагу звукоізоляції приміщень і створити навколо себе комфортну для слуху обстановку – наприклад, купити диски зі «звуками природи» і ставити їх на невеликій гучності в якості фону.
Аудіалу буде комфортно в інтер’єрі, створеному в стилі мінімалізм або хай-тек.
123

  1. Кінестетик

Основну інформацію отримує через тілесне відчуття. Найголовніше для кінестетиків – інтрига. Це люди настрою, які віддають перевагу змішанню стилів. В інтер’єрі все підкреслює їх невгамовну натуру, веселу вдачу і спрагу спілкування. Це може відслідковуватися в нестандартному плануванні, вигнутих лініях на стелі і підлозі, зручною оббивкою меблів з фактурною тканиною, ворсистих килимах і шкурах. Колірна гамма дуже яскрава.954c7cabb8e25847107d39e00fbd798840994bdb

  Кінестетикам буде добре в інтер’єрі, в якому є:

– Пухнасті м’які килими, подушки,

– Затишні розслаблюючі меблі, в які приємно зануритися, – крісла, дивани, м’які пуфи,

– Плетені натуральна меблі.

Психологи рекомендують кінестетикам створювати інтер’єр із зручних предметів і не скупитися на тактильно приємні деталі. Текстиль краще вибирати з натуральних тканин – ситцю, льону, вовни. Освітлення нехай буде м’яким, розсіяним.

  1. Візуал

6bc371bc93a154c3701a2d9bf22ba48e063de253 Спосіб сприйняття основної інформації – зоровий. У кімнаті все вбиває наповал блиском, яскравістю і респектабельністю. Унікальні вітражі, дзеркальні шафи ось що можна побачити в будинку у візуала. Інтер’єр переважно оздоблений золотом. Надзвичайно яскраве загальне освітлення, а місцеве освітлення підкреслює, наприклад, дорогу вазу.

Функціональність йде на другий план, а на першому- картинка. Якщо ви відносите себе до Візуалів, найкомфортніше вам буде в інтер’єрі з такими особливостями:

– Яскраві, але не агресивні кольори,

– Несподівані поєднання стилів,

– Цікаві деталі, оригінальні декоративні елементи – картини, фотографії, скульптура тощо

Психологи рекомендують Візуалам створювати інтер’єр в синьо-зелених, лавандових, бежевих і блакитних відтінках – така гама діятиме заспокійливо. Агресивні кольори і поєднання виступатимуть, навпаки, як подразники, не дадуть розслабитися. З інтер’єрних стилів Візуалам відмінно підійде, зокрема, поп-арт.
6c342f3b210dd0747b9f75453c7592460f256042