Вибираючи для свого будинку меблі, ми часто керуємося функціональністю, якістю, зручністю, матеріалом обробки і, звичайно ж, ціною.  Психологи помітили, що колір інтер’єру створює основний «інтуїтивний» фон, колір і оздоблення меблів та аксесуарів, розташовуючись на цьому тлі, створює певний настрій, який ми переживаємо ,переломлюючи отримані відчуття крізь психіку-призму так, як диктує нам наш темперамент. А людина завжди підсвідомо прагне до комфортного і гармонійному настрою.

  Якщо гарненько проаналізувати інтер’єр будинку, то можна багато дізнатися про характер і переваги його господаря. Спробуємо з’ясувати, як темперамент людини впливає на інтер’єр її будинку та як же підібрати колір меблів, враховуючи тип вашого темпераменту.
c661c7246b

  1. Меланхолік. Меланхолік відрізняється тим, що любить порядок у всьому. У той же час, він замкнутий для оточуючих. Він надмірно уразливий: підвищена чутливість призводить до того, що незначний привід може викликати в нього сльози. Часто він невпевнений у собі, боязкий, легко здається перед труднощами. Він не енергійний, легко стомлюється і мало працездатний. Увага його нестійка, у спілкуванні помітна боязкість і сором’язливість. Його перевагою безсумнівно є розсудливість, вміння глибоко аналізувати ситуацію. Колір блакитний. Дає меланхолікові гармонію, радість, розслаблення. Пора року – літо. Компенсуючі кольори: з червоної, помаранчевої або жовтої області спектра. Вони надають меланхолікам імпульс до дії, активізують їх.

Інтер’єр і меблі. Основний настрій – прохолодний, елегантний, свіжий. Універсальний колір – холодний пастельний беж. Тканини легкі, гладкі і хвилясті – шовк, сатин, велюр, тонкий льон – стриманих відтінків. Забарвлення тканини підкреслюється дрібним малюнком – в смужку, в клітку, в квіточку. У разі великого візерунка потрібно дотримуватися пастельних тонів. Деревина: світло-жовта біла або з оливковим, натуральним відтінком, можливо з лаковим покриттям. Добре підійдуть червонувато-коричневі відтінки. Метал сріблястий, але з матовим блиском, такий як алюміній, срібло, темна мідь. Кольори обробки меблів – холодні, сірі та ванільні нюанси, м’які жовтуваті тони, рубіново-червоні відтінки.
Для опису житла меланхоліка, якнайкраще підходить фраза «Мій дім – моя фортеця». Намагаючись сховатися від зовнішнього світу, меланхолік створює собі «затишне гніздечко», яке приховає його від сторонніх очей і подарує відчуття захищеності.

Великі, відкриті простори викликають почуття дискомфорту у меланхоліка. Він вибирає затишні куточки, м’яку комфортну мебель і тепле освітлення. Форма меблів рідко коли буває з різкими кутами, вибирає овальні та круглі форми.

Підлогу меланхоліка прикрашає м’який, ворсистий килим, що надає приміщенню ще більший затишок. Меланхолік любить бра і торшери, що створюють затишну і романтичну атмосферу. Велика увагу приділяють оздобленню вікон. Вибирають довгі штори спокійних тонів, часто штори поєднуються з жалюзі.

  1. Сангвінік. Відкритий в спілкуванні, часто надмірно веселий, збуджений. Він із задоволенням відгукується на все, що привертає його увагу, має живу міміку і виразні рухи. У той же час може легко впасти в агресію, яка швидко змінюється гарним настроєм. Йому притаманні швидкі рухи, гнучкість розуму, спритність. Колір – жовтий. Діє на сангвініка сонячно, повітряно, весело, легко, привітно, оптимістично. Пора року – весна. Компенсуючі кольори: неяскраві, темні тони можуть дещо приглушати фонтануючий темперамент.

Інтер’єр і меблі. Основний настрій – від ніжного, до жвавого. Універсальний колір – жовтий. Тканини з гладкою і тонкої поверхнею – шовк, льон, велюр. Деревина світлого кольору, в жовтуватому варіанті з легким коричнево-червонуватим відтінком. Метал у вигляді сплавів з сріблясто-нікелевим відтінком, або відливом теплих тонів. Кольори обробки меблів з переважанням бежевих, ніжно зелених, світло-коричневих відтінків, теракотових. Добре підійде кремово-жовтий колір, а також легкий блакитний і волошковий.
7f6211744d    Активність і рухливість сангвініка диктує свої правила оформлення будинку. У будинку в сангвініків ви не знайдете маленьких закутків, невеликих відгороджених зон. Сангвінік любить свободу.

Щоб здивувати своїх друзів і виразити себе, сангвінік підбирає нестандартні рішення інтер’єру, і часто це відображається в плануванні будинку або квартири. Якщо надається можливість знести стіни і збільшити простір, будьте впевнені, він цим з радістю скористається. Йому нічого приховувати і він з радістю виставить напоказ свій будинок, скло – відмінне рішення для сангвініка.

Сангвінік товариський і любить приймати гостей, а тому в його будинку ви знайдете великий стіл, за яким можуть зібратися всі його друзі та знайомі.

  1. Флегматик. Замкнутий, але при цьому володіє високою активністю, емоційністю. Його важко розсмішити і засмутити, він «весь у собі». У складних ситуаціях залишається спокійним. Зазвичай у нього не яскрава міміка, мова і рухи невиразні й уповільнені. Він легко переключає увага і пристосовується до нової обстановки, консервативний. При цьому він енергійний і працездатний. Відрізняється терплячістю, витримкою, самовладанням. Колір зелений – надає рівновагу. 1.У жовтуватих відтінках – привітний, звеселяючий. 2.У голубуватих відтінках – сприяє зосередженості. Пора року при варіанті 1 – осінь; при варіанті 2 – літо. Компенсуючі кольори: теплий червоний і жовтувато-червоні тони.

Інтер’єр і меблі. Основний колір – енергійний червоний, від світлих тонів до насичених, теплих нюансів. Універсальний колір – теплої кави з молоком, білий. Тканини грубої вичинки, мають пишну структуру – бавовна, твід, бязь, габардин, парча і оксамит, букле. Візерунки великі, але м’які і багатоколірні, а також двоколірні грубої структури. Деревина кольору махагон, червонуватого відтінку, темні, натуральні тони. Природний вигляд при цьому краще, ніж полірована поверхня. Метали червонувато-золотистих відтінків з матовим блиском: латунь, мідь, бронза. Кольори обробки меблів коливаються від червоно-помаранчевих, до зелено-блакитних; добре підходять кремові кольори. Відтінки як яскраві, так і матові, але теплі, натуральні.
флегматик
Флегматик ніколи не піддасться емоціям, як холерик, і не придбає новинку або не змінить свій інтер’єр, не продумавши кожну дрібницю.

До оформлення свого будинку він підходить більш ніж ретельно, можна навіть сказати, скрупульозно. Все має бути не просто ідеально підібрано, але відмінної якості. Флегматики вибирають дорогі і якісні речі, які можуть прослужити не один десяток років. Якщо меблі – то з натурального дерева, якщо аксесуари – то раціонального використання. Вони ніколи не придбають аксесуар, який буде стояти просто для краси. Їх девіз – здоровий глузд у всьому!

По411eb29214збавлятися від старих речей флегматики не поспішають. А якщо і прийшла пора попрощатися з якоюсь річчю, флегматик не один раз зважить всі за і проти.
Дуже часто саме флегматики є любителями антикваріату і передають предмети меблів у спадок. Флегматики вибирають класику.
Найчастіше в будинках флегматиків можна знайти срібні канделябри, картини в позолоченій рамі, кришталь і фарфор. Знайти яскраві, строкаті кольори в будинку флегматиків практично неможливо.
Колірна гамма в основному спокійна і врівноважена. Флегматик любить порядок. У його будинку можна знайти безліч шаф, які приховують від погляду всі речі.

  1. Холерик. Легко збуджується, нестриманий, нетерплячий, різко змінюється настрій. Запальний, різкий, неврівноважений. Для нього характерна велика кількість і твердість прагнень і інтересів, велика наполегливість. Але найчастіше, захопившись якою-небудь справою, врешті-решт, виснажується. Комунікабельний, часто дуже темпераментний. Колір червоний. Діє активно, темпераментно, збудливо. Пора року – зима. Компенсуючі кольору: блакитно-червоний і зелений приглушує, в той же час не доводячи до пасивності, врівноважує.

Інтер’єр і меблі. Основний колір – блакитний, а також білий і чорний – створює холодний колірний настрій. Універсальний колір – чорний, білий. Тканини будь-яких матеріалів, однотонні – від атласу, муару, шовку і сатину, до льону. Метали з холодним блиском – такі, як срібло, хром і алюміній. Деревина з дуже темних червонуватих, оливкових відтінків з гладкими, лакованими поверхнями. Поверхні можуть бути при цьому і шовковисто-матовими, і полірованими. Кольори обробки меблів з одного боку енергійного червоного кольору, з іншого – в тонах холодної пастелі: гладкі холоднуваті блакитні або сірі; сніжно-білий, сріблясто-сірий, чорний.

холерик
З точністю визначити стильові уподобання холериків вкрай важко, а іноді навіть неможливо. У силу великої емоційності смакові пристрасті можуть змінюватися дуже часто. Сьогодні холерик вибирає хай-тек, а завтра йому захочеться чогось нового і екстравагантного. Найчастіше в будинку холериків можна помітити змішання різних стилів від класики до модерну.

ebf21538f9     Холерики великі любителі різних новинок і останніх досягнень техніки. З появою якого-небудь нового «агрегату», будьте впевнені – холерик зробить все можливе, щоб мати цю річ у себе в будинку, щоб дивувати публіку.

Велике значення холерики приділяють освітленню в будинку. Вони люблять експериментувати зі світловими рішеннями, ділити кімнати на різні зони.

Холерики – новатори. Вони готові придумувати що-небудь нове і незвичайне в будинку, щоб задовольнити свою спрагу до змін. Так, за допомогою різних аксесуарів і предметів меблів холерики можуть змінити свій будинок до невпізнання. Люди з таким темпераментом люблять просторі приміщення, щоб знаходити вихід своєї енергії. Дуже часто можна зустріти стиль мінімалізм в будинку.

Отже, якщо ви дбаєте про свій душевний комфорт і сімейний мікроклімат – ці поради для вас. Враховуючи величезну різноманітність пропозицій сучасного меблевого ринку, можна гратися з різними комбінаціями, кольорами та фактурами так, як вам хочеться, і, в той же час так як диктує вам ваш темперамент. Затишного вам дому!