В процесі оформлення будь-якого інтер’єру, слід враховувати призначення цієї кімнати, і що найкраще підходить для її використання. Очевидно, що розкішні меблі і плюшеві килими в дитячій ігровій кімнаті, не є правильним вибором, незалежно від того, наскільки це гарно виглядає. Також, ми не повинні створити середовище, яке буде турбувати або відволікати нас, наприклад, комп’ютер в спальні. Крім практичних міркувань, ми повинні враховувати ряд інших питань, залежно від яких ми оформимо нашу кімнату, так щоб інтер’єр був близьким до досконалості.
До них відносяться: освітлення, сприйняття простору, шум, колір і запах.

Більшість досліджень, проведених психологами, у зв’язку з обстановкою в якій ми живемо, підтвердили, що навколишнє середовище робить істотний вплив на те, як швидше за все ми будемо реагувати на різні стимули. Тому ми повинні подбати про те, щоб уникнути все те, що може змусити нас почувати себе незручно, і зосередитися на створенні гармонійного інтер’єру, який благополучно впливатиме
на наш настрій.
12

Освітлення.

   Візьміть наприклад кімнату, яка використовується для ведення переговорів. Як ви думаєте, світло в цій кімнаті може вплинути на людину настільки, щоб вона стала розслабленою і вільно розмовляла? Відповідь на це питання позитивне, посилаючись на результати японського дослідження, проведеного Коледжем Гуманітарних Наук Університету Ніхон з Токіо. 182За даними цього дослідження, слабке освітлення змушує відчувати себе більш розслабленим, підвищуючи сприйняття привабливості співрозмовника, і дозволяє людині бути більш відкритим до переговорів, ніж присутність в яскраво освітленій кімнаті.

   Одна з областей, в якій ми можемо ясно побачити ефект освітлення на психіку людини, це харчова промисловість. Розробники ринку фаст-фуд, розраховують на швидкий оборот клієнтів. Тому, для того щоб спонукати їх їсти швидко, освітлення як правило, яскраве, а місця для сидіння є скоріше практичними, ніж комфортабельними – розташовуються близько один до одного, і часто використовуються зухвалі кольори.

У разі дорогого ресторану, де ідея полягає в наданні клієнтам незабутнього кулінарного досвіду, ми бачимо, що освітлення слабке, столи низькі, зручні стільці і розташовані так, щоб забезпечити конфіденційність, стимулюючи клієнта залишитися трохи довше, для того щоб насолоджуватися черговим келихом вина, яке має найчастіше підвищену ціну.

Сприйняття простору.

   Тісні кімнати мають більш негативний вплив на наш настрій, ніж просторі. Фактори, що призводять, до сприйняття приміщення як тісне або замкнуте включають в себе: маленькі вікна і відсутність природного світла, задушливі перегріті кімнати, низькі стелі і занадто багато меблів. Поєднання цих факторів створюють стресове середовище.
f36d13

   Також треба брати до уваги комунікаційний бар’єр. Наприклад, в кімнаті для консультування, люди відчувають себе вільніше, коли місця розташовані так, щоб забезпечити пряме спілкування між консультантом і клієнтом, і відсторонюються, якщо між двома сторонами, є великий письмовий стіл. Тим не менш, письмовий стіл бажаний в разі великих корпорацій, у спробі створити чіткий поділ між персоналом і керівництвом.

Шум.

  Також є важливим чинником, який дійсно може негативно впливати на настрій людей. Постійне гудіння комп’ютера або інших машин, дзижчання холодильника або джерел світла, шум вуличного руху, або працівників по сусідству, можуть підвищити рівень стресу, і сприяє тому, що вони не відчувають себе затишно і комфортно у власних будинках.020-island

Колір.

28

Дослідження, проведені протягом довгого часу показали, що вплив кольору на психіку людини дуже високий. На базовому рівні, інтенсивний червоний колір, привертає увагу і також вважається кольором пристрасті. Синій є більш розслаблюючим і може викликати почуття довіри і впевненості, тому він часто використовується в бізнес-середовищі. Зелений пов’язаний з природою і розслабляє очі, на відміну від жовтого, який стимулює концентрацію. Бліді кольори, швидше за все, поліпшать сприйняття простору в кімнаті.

Запах.

Приємні аромати можуть покращувати сприйняття кімнати, а неприємні запахи можуть зіпсувати ідеально оформлений інтер’єр. CANDLE_MAINЦе питання, яке агенти з нерухомості враховують при виконанні своєї роботи. Запах кави і свіжоспеченого хліба може додати будинку більш привітний образ, в той час як сильний і їдкий запах їжі виробляє протилежний ефект. Ви можете створити сприятливий ефект в приміщенні, використовуючи чаші, що містять суміші із сухих квітів або ароматизовані свічки.