Через чотири роки один із найстаріших європейських виробників освітлювальних приладів — компанія Kolarz — святкуватиме столітній ювілей. Якими здобутками може похвалитися австрійська фабрика? Понад 3200 партнерів у 50 країнах світу, десятки нагород від європейських співтовариств дизайнерів і архітекторів, тисячі реалізованих індивідуальних проектів, у тому числі створення системи освітлення торгових центрів «Harrods», «John Lewis» і «Marks & Spencer» в Лондоні. Чи міг уявити Ганс Коларз, відкриваючи 1918-го фабрику у Відні, що його нащадки досягнуть таких успіхів?

kolarz

СВІТЛО ЯК МИСТЕЦТВО

Мабуть, жодному іншому європейському освітлювальному бренду не вдається так гармонійно поєднувати традиції та нові віяння. Уся справа в тому, що такий підхід був закладений Гансом Коларзом як основоположний принцип виробництва люстр. Об’єднавши кращих дизайнерів Австро-Угорської імперії, яка зазнала поразки в Першій світовій війні, він зважився запропонувати унікальні моделі, які доречно виглядають у будь-яких інтер’єрах. Інноваційний дизайн і відмінна якість виробів дозволили фабриці Kolarz за десятиліття завоювати популярність у Європі. Вірність девізу «Треба надавати форми своїм мріям, а не копіювати ідеї інших» — ось секрет популярності бренда.

0278-62-3-KpT
Сьогодні компанією управляє четверте покоління Коларзов. Як і їхній знаменитий предок, вони приділяють першорядну увагу дизайну освітлювальних приладів. У каталозі Kolarz — понад 4000 моделей, причому представлені як традиційні, виконані в класичному стилі вироби, так і ультрасучасні, що вражають уяву сміливістю форм. Компанія пишається тим, що задає тон на ринку освітлення і виробляє світильники, аналогів яким не знайти. Не випадково понад 60% моделей підпадають під директиву щодо захисту авторських прав ЄС.

0228-16-SG 0228-86-SG
СЕКРЕТИ ВИРОБНИЦТВА: ОСВІТЛЕННЯ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ДОСКОНАЛОЇ ГАРМОНІЇ

Щоб люстри, бра, торшери були не просто елементами інтер’єру, а його стильними прикрасами, для виробництва беруть знамените муранське скло з Італії, яке видувають вручну, воно вирізняється надзвичайною прозорістю і блиском. Крім того Kolarz часто використовує кришталь і кристали Swarovski. У виробництві застосовують також кристали Scholer з великою кількістю граней, і Asfour — вони славляться точністю огранювання.   Утім компанія Kolarz і сама виробляє кришталь: кристали з серії Pure або Optic встановлюють на вироби середньої цінової категорії. Унікальні моделі дизайнери Kolarz створюють із використанням кераміки: деякі навіть розфарбовують вручну, завдяки чому світильники виглядають вишукано і самобутньо.

0397-62-3Iv-KpT
Корпус і фурнітура освітлювальних приладів виготовлена з високоякісних сплавів. Вони вирізняються міцністю, стійкістю до корозії і механічних впливів, тому забезпечують довгий термін експлуатації світильників. Зверху метал покривають золотом 14 або 24 карата, сріблом, нікелем, хромом, латунню. Інноваційні методи фінішної обробки дають можливість отримати різноманітні ефекти — вінтажну, матову, глянсову поверхню тощо.   Компанія йде в ногу з часом, тому світильники вирізняються не тільки привабливість, але й практичністю та зручністю. Багато моделей оснащені дімером, щоб покупці мали можливість регулювати рівень освітленості. До речі, Kolarz навіть пропонує виготовлення виробів на замовлення на заводах в Австрії та Італії, так що можна з упевненістю сказати, що можна втілити будь-яку фантазію!

НЕ СЛІДУВАТИ ТРЕНДАМ, А СТВОРЮВАТИ ЇХ!

Усі колекції компанії Kolarz розділені на п’ять каталогів: Inspiration, Emotion, Solution, News Masterpieces і Garden Light. У кожному з них представлені сотні моделей, розділених по колекціях.
У каталозі Inspiration by Kolarz світильники поєднують у собі класичні та сучасні риси. Так, вироби з серії Bianca мають правильну геометричну форму. А плафони моделей з серії Carla виготовлені з сотень кришталевих каменів. Є в цьому каталозі й дуже сміливі яскраві вироби. Наприклад, серія Palma, де лампу закривають плафони у вигляді помаранчевих або білих скляних пелюсток.

1HbpWBMkxck

У розділі Emotion by Kolarz об’єднані вироби в класичному стилі. Химерне бароко або розкішний ампір, помпезний класицизм або витончений романтизм — серед колекцій Emotion легко знайти моделі, які привнесуть в інтер’єр святкову атмосферу.   Каталог Solutions пропонує стильні рішення для будинків, готелів, галерей, ресторанів. Тут представлені світильники стельові, настінні, підлогові, настільні. Усі вони виконані в одному стилі і прекрасно поєднуються один з одним.   У розділі News Masterpieces покупці знайдуть останні новинки компанії — серії світильників, які підкорять оригінальністю дизайну, цікавою інтерпретацією класичних мотивів. Наприклад, люстри Dalia нагадують за формою бутони або квітки хризантем, а моделі з серії Kiss Barca мають яскраве позитивне забарвлення і прикрашені мозаїкою.
PQT9uc2sLEM
Нарешті, в останньому каталозі об’єднані рішення для зовнішнього освітлення. Потрібно відзначити, що дизайнери Kolarz і тут на висоті: таку різноманітність моделей, як класичних (серії Esagonale, Porto, Globo), так і футуристичних (Futura Cuprum, Ovale, Colonna), ви навряд чи знайдете в каталогах інших виробників!