Власна маленька квартира або невеликі кімнати в ній – це не вирок. Дехто не має навіть такого. Аби житло не втрачало свого простору, його в жодному разі не потрібно захаращувати зайвими меблями та предметами декору.

У наш час вихід із ситуації є – це функціональний та комфортний дизайн. Можна запросити фахівця, а можна добре все розрахувати та зважити.

У публікації розглянемо облаштування одно-, дво- та трикімнатної квартири з невеличким метражем.

Саме від того скільки у вас кімнат залежить, які меблі та куди потрібно ставити. Коридор, передпокій, балкон чи наявність підвалу також відіграють важливу роль.

У коридорі чи передпокої можна поставити шафи, а на балконі облаштувати невелику робочу або відпочинкову зону.

Щодо меблів, то краще обирати розкладні або із додатковими шухлядами – вони економлять місце, а при необхідності виконують свої функції.

 

Розташувати меблі можна трьома методами.

Симетричний – берете за основу один предмет (телевізор чи диван) і від нього на однаковій відстані розміщуєте меблі. Гарно виглядатиме кімната, якщо усе буде в ній в одному кольорі та розмірі.

Для асиметричного способу підходять меблі різноколірні, різного розміру та стилю, але підібрані зі смаком.

Кругове розставляння також відштовхується від центрального предмета й утворює правильне коло. Тут меблі підібрати важче.

Облаштовуючи однокімнатну квартиру, потрібно все робити зі сторони функціональності. Бажано купувати невеликі меблі, а ще краще складні та вбудовані.

Залишайте вільні місця, не захаращуйте кімнату зайвим.

Під час зонування кімнати варто визначитися, де буде спальня, вітальня, робоча зона та ігрова. І лише після цього в кожній зоні ставиться предмет основний і від нього розподіляються додаткові речі.

Отже, куди що краще поставити в маленькій кімнатці

Шафа – її варто ставити якнайдалі від вікна, аби вона не крала світло та простір. Ідеально – вмонтувати в стіну і зробити до стелі. Шафа з дзеркальними стінами чи глянцевим покриттям візуально збільшить квадратні метри.

Якщо обирати між готовою шафою та виконаною на замовлення, то другий варіант кращий.

Ліжко. Його потрібно ставити поперек кімнати, аби було зручно підійти з будь-якого боку, а батареї не викликали дискомфорту. У вузькій кімнаті ліжко варто поставити вздовж стіни. Варіант біля вікна теж прийнятний, але в опалювальний сезон може бути не комфортно.

Можна подумати над розкладним диваном. Він функціональний і для сну, і у той час, коли доводиться приймати гостей.

Комод або тумба під телевізор. В маленьких кімнатах світлі меблі дивляться легко, а якщо вони з глянцевим фасадом, то взагалі прекрасно. Ставити комод варто ближче до стіни, а телевізор взагалі можна повісити вище нього.

Полиці. Їх можна вішати як в коридорі, так і в кімнаті. Головне – якісне кріплення та міцна стіна.

Робоче місце. Його можна робити на балконі, в ніші, якщо така є у вашій кімнаті, або навіть прилаштуватися на підвіконні.

Обідній стіл. В невелику квартиру ідеально брати стіл-трансформер.

Особистий простір для дитини – це важливо. Зараз не проблема виготовити 2 в 1 – внизу робоча чи ігрова зона дитини, а зверху ліжко.

Не варто відмовлятися від багатофункціональних меблів – барна стійка, як обідній стіл чи робоча поверхня, а скриня може бути як столиком, так і табуретом чи місцем для зберігання дрібничок.

Підібрати правильні, зручні та якісні меблі або виготовити їх під замовлення можна в салоні “Світ меблів Софія”. Ціна та якість вас приємно здивують.